KOMUNITNÍ CENTRUM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

 

V této čtyřpatrové budově s bezbariérovým přístupem se nachází zrekonstruované kino, přednáškový multifunkční sál a městská knihovna. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2019. Zdejší kino je jedním z nejnavštěvovanějších jednosálových kin v České republice (až 45 000 návštěvníků ročně), centrum navštíví dohromady ročně až 100 000 lidí.

Celkově bylo do centra naprojektováno a dodáno přes 260 nouzových a bezpečnostních svítidel SNO Systems, která jsou napájena a řízena celkem 6 samostatnými bateriovými centrálami. Tyto jednotky splňují platné normy pro prostory tohoto typu a poskytují svítidlům napájecí napětí 24 V.

 

(https://www.valasskemezirici.cz/assets/Image.ashx?id_org=17636&id_obrazky=95407)


NOUZOVÉ OSVĚTLENÍ

Kromě standardních bezpečnostních svítidel a svítidel pro označení směru úniku se v prosotrách nacházejí také speciální nouzová svítidla, která jsou zabudována do schodů.

Tato svítidla se dají naprogramovat na požadovanou intenzitu a mód chodu (trvalé nebo pohotovostní), jsou ale zárověň konstrukčně zhotovena tak, aby nesvítidla divákům do obličeje a nerušila tak jejich požitek z představení.