KINOSÁL NÁVŠTĚVNICKÉHO CENTRA RODINNÉHO PIVOVARU BERNARD

 

„Myšlenku vytvořit místo pro návštěvníky jsem měl v podstatě od počátku. Záměr se ale časem rozrostl, centrum nebude sloužit jen pivovaru, může být místem pro setkávání, poznání, kulturu,“ představuje projekt Stanislav Bernard. 

Návštěvnické centrum vzniklo k třicátému výročí pivovaru. Moderní objekt bude výchozím bodem prohlídek pivovaru. Odtud se návštěvníci dostanou přímo do výroby i do nových expozic, uvidí projekce v kinosále, atraktivní 3D model areálu a najdou tu prodejnu dárkových předmětů. Ve dvou patrech pivnice se bude podávat čerstvé pivo dodané přímo z pivovaru a jídla ze surovin převážně od lokálních dodavatelů. Připraveno je zázemí pro školení, porady, besedy, oslavy, promítání apod. Z 33 metrů vysoké rozhledny, vybudované kolem funkčního pivovarského komína, bude krásná vyhlídka na pivovar, město a široké okolí.
(https://www.cysnews.cz/gastronomie/rodinny-pivovar-bernard-otevre-navstevnicke-centrum/)

 

(https:https://www.testese.cz/cs/novinky/uz-je-to-nase-10021//1gr.cz/fotky/idnes/19/092/r7/MOS7dfb78_CVC_0764pan_3.jpg)


NOUZOVÉ OSVĚTLENÍ

Hlavním požadavkem bylo nasvítit schody bezpečnostním osvětlením tak, aby mohlo být rozsvíceno během promítání a zároveň nerušilo diváky v sále. 

Na fotkách z instalace (vpravo) lze vidět, jak intenzivní je svítídlo při intenzitě 100 % (na detailní fotce je nahoře) a při softwarovém ztlumení na požadovanou hodnotu (dole).

Díky zkosené cloně svítidlo neoslňuje diváka, ale stále plní svou funkci a návštěvníci jsou schopni se bezpečně dostat ze sálu i v případě zhaslého provozního osvětlení.